Vítek z Prčice a tanky na pivo

Už 10 let buduje v Sedlci-Prčici pan Petr Kroužil památník Vítkovcům, významnému českému rodu, jehož zakladatel Vítek pocházel právě z Prčice. Při nedávném archeologickém výzkumu na náměstí v Prčici bylo sídlo Vítkovců dokonce nalezeno. Pan Kroužil však nevytváří památník přímo na historických základech sídla, to by kvůli památkové zóně nešlo, přenesl jej o 600 metrů dál mimo historické centrum. Když se tam přijedete dnes podívat, tak tu tvrziště ani hrad nenajdete. První stavbou je zatím pivovar s restaurací. Přímo v interiéru se vaří pivo a vůně sladu se nese všemi prostorami. U vchodu vás vítá dřevěná socha Vítka z Prčice, která vznikla za přispění MAS Krajina srdce. Ta také pomohla při pořizování tanků na pivo. Tím se v pivovaru rozšířila možnost vařit více druhů piva najednou. V pivovaru Vítek z Prčice vaří 15 druhů piv a výroba jednoho druhu trvá 40 dní. Všechny jsou věnovány památce Vítkovců, jak je vždy v nabídce zmíněno, a jsou vařeny podle starobylých receptur samotným Petrem Kroužilem, muzejníkem, pivovarníkem, stavitelem, obchodníkem a podnikatelem v jedné osobě. Takže pivo má být základem, na kterém postupně vyroste celá tvrz Vítka z Prčice.

V prostorách budoucí tvrze, se v současnosti kromě pivovaru a restaurace, nachází i historické hřiště pro děti, muzeum a obchod s potravinami. K propagaci rodu Vítkovců má sloužit i lyžařský areál v Kvasejovicích, který Petr Kroužil buduje už několik let. Postupně tu vzniká rodinné zimní sportoviště. Už dnes je v provozu část areálu, ale rozvoj vázne kvůli problémům se zasněžováním.

Pan Kroužil je sice nepřítel dotací, ale spolupráci s MASkou si pochvaluje. Díky ní mohl rozšířit nabídku piv, která má přímo na čepu a může lépe připomínat slávu rodu Vítkovců, podle něj nejvýznamnějšího českého šlechtického rodu, na který je náležitě pyšný.

Forpsi.com
 
  Forpsi

This domain runs on FORPSI servers
 

500 Internal Server Error

The server encountered an internal error and was unable to complete your request. Either the website is misconfigured or there was an error in a CGI script.