Grabuj.cz - český on-line videorekordér

V době digitalizace se uvolnil prostor na trhu, díky čemuž mohla vzniknout webová služba Grabuj. cz. Jedná se o nahrávací systém pro virtální videorekordér, který umožňuje zákazníkům po celé České republice, jimž nevyhovuje doba vysílání konkrétního pořadu, tento pořad nahrát a shlédnout ho později.

V rámci projektu byl pořízen kompletní záložní serverový systém a umístěn na rozdíl od původních pronajatých serverů mimo Prahu za účelem využití jiných televizních vysílačů. Na něj byl nahrán stávající systém a byly vytvořeny webové stránky s manuální úpravou pořadů tak, aby pro uživatele vyly výstupy systému co nejpoužitelnější. Celkové výdaje tohoto projektu, realizovaného firmou Vaše média s.r.o. v rámci Fiche č. 8 – III.1.2. Podnikatelské aktivity nezemědělců, činily 236.755 Kč a byla na něj poskytnuta dotace ve výši 98.650 Kč.

Grabuj.cz umí nahrát vysílání českých televizních stanic, které lze naladit v DVB-T. V televizním programu jednoduše označíte pořady, které chcete nahrát, a vzniklé videosoubory pak stáhnete do počítače. Tipy, jak s šikovným a bezplatným videorekordérem pracovat a třeba také vystříhat reklamy, najdete tady.