Občanské sdružení MAS krajina srdce uspořádalo veřejnou sbírku Pomozte Michalce!

V rámci této sbírky byly umístěny dvě pokladničky v prodejnách Flosman a Jednota COOP v Mladé Vožici. Třetí pokladnička byla umístěna na benefičních koncertech, které jsme pořádali ve spolupráci s partnery Římskokatolickou farností Mladá Vožice, Římskokatolickou farností Tábor - Klokoty a Základní školou Mladá Vožice. Do této pokladničky jste mohli přispět také během nedělních bohoslužeb ve farnostech v Mladé Vožici, Šebířově, Smilových Horách, Nové Vsi, Vrcholtovicích a Hlasivu. Do všech těchto pokladniček jste mohli přispívat do 10.7.2013. Po tomto termínu byly Vaše příspěvky sečteny a poskytnuty léčebnému zařízení v Klimkovicích.

Zřídili jsme také číslo účtu speciálně pro Michalku, kam jste mohli přispívat i bezhotovostním bankovním převodem.

Benefiční koncerty proběhly:

v Kapli Nanebevzetí Panny Marie na Hradě v Mladé Vožici

dne 9.6.2013 od 15.00

Hráli: hudební soubor Mirky Kuklové, Radek Malotín a hosté

 

na Poutním místě Klokoty v Táboře

dne 22.6.2013 od 15.00

Hráli: Hudební soubor Mirky Kuklové, pěvecký sbor učitelek Základní školy Mladá Vožice, Radek Malotín, Ladislav Šotek a hosté

 

K poslechu byly skladby od baroka po současnost.

 

Co nám o Michalce napsali její rodiče…

 

Naší dceři, Michalce, je 8 let. Narodila se nám postižená, má dětskou mozkovou obrnu. Máme ještě dvě zdravé děti, Verunku a Aničku. Verunka je Michalčino dvojče.

Těhotenství bylo dlouho očekávané, a když se konečně podařilo, byli jsme plní štěstí a naděje, že naše Anička bude mít konečně sourozence. Tehdy jí byli skoro 4 roky.

Těhotenství bylo velice komplikované a muselo být přerušeno. Manželka prodělala preklamsii, takže se naše dvojčátka musela narodit o dost dříve. Verunka to zvládla moc dobře dnes je zní velice chytrá a šikovná 8letá holčička. Michalka bohužel prodělala krvácení do mozku, který je velice vážně poškozen. Má DMO - kvadruparezu, lehkou mentalní retardaci a epilepsii.

Už od malička s Michalkou cvičíme, od jejích 9 měsíců jezdíme do lázní vždy dvakrát ročně. Prodělala 3 velmi náročné operace a letos v březnu další 3 operace zastřešení kyčelního kloubu, aby se mohla alespoň sama posadit. Snažíme se udělat maximum, co můžeme a co sami zvládneme, aby byla Michalka soběstačná.

Doposud se nám to dařilo, ale nyní potřebujeme pomoc od Vás, dárců.

Naším snem je, aby Michalka mohla být alespoň trochu samostatná, aby lépe seděla a aby se zlepšil její celkový zdravotní stav. Naše veliké přání je, pokud to bude jen trochu možné, aby Michalka mohla chodit po bytě v chodítku, alespoň pár krůčků. A právě k tomuto by jí mohla pomoci speciální terapie v Klimkovicích, kde letos v dubnu a květnu Michalka podstoupila pobyt, kde jsme jí připlatili Reha klim, což je intenzivnější cvičení k běžnému poukazu do lázní.

A tady v Klimkovicích jsme se dozvěděli, že Klim terapy je speciální metoda právě pro děti s DMO. Děti cvičí ve speciálním oblečku 3 hodiny každý den a k tomu je ještě celá řada dalších podpůrných terapií. Viděli jsme, jak moc to pomáhá. Chtěli bychom, aby se tuto terapii mohla v doprovodu maminky podstoupit i naše Michalka a mohla si pak konečně hrát se svými dvěma sestrami a nemusela pokaždé plakat, když holky jezdí na kole, plavou v bazénu a dělají běžné věci, které naše Michalka nemůže. A ona to opravdu špatně nese. Bolí nás, že jí nemůžeme sami pomoci. S Vaší pomocí bychom ale mohli zvládnout poskytnout naší dceři speciální terapii, která stojí 90 000,- Kč a měla by se opakovat dvakrát ročně. Jsme běžná rodina, kde manžel vydělává, manželka má jen občasné brigády a zaplatit tak velkou částku nemůžeme.

Prosíme, pomozte Michalce být šťastným dítětem!

Všem, kteří nám pomáhají, děkujeme…

rodiče Danka a Martin Bednářovi s dcerami Aničkou a Verunkou

 

Více Michalčiných fotografií naleznete ZDE.