Středověk na hradě Šelmberk - projekt mezinárodní výměny pro mladé

Chcete se zúčastnit výměny mládeže, která proběhne ve středověkém duchu na Šelmberku s účastí mladých lidí z Finska, Itálie (Sicílie) a Řecka? MAS Krajina srdce podala s úspěšným výsledkem České národní agentuře Mládež dne 1. února 2010 žádost o grant na realizaci projektu s názvem "Středověk na hradě Šelmberk II" - navazující akci na výměnu uskutečněnou v roce 2007, kde mladí lidé měli jedinečnou příležitost najít si přátele ze zahraničí, naučit se tradiční česká řemesla, stmelit kolektiv a vylepšit své organizační schopnosti při středověkých adrenalinových hrách a samozřejmě - využí svých jazykových schopností.

Podmínkou účasti je věk účastníka (15 - 20 let) a znalost anglického jazyka na komunikativní úrovni. Velkou výhodou je znalost jakéhokoliv tradičního českého řemesla (upletení pomlázky/košíčku, malování kraslic atp.) nebo schopnost hraní na vlastní hudební nástroj, který je možné přivézt s sebou.

Této akci bude předcházet víkendová příprava, o jejímž termínu se včas dozvíte. Dále upozorňujeme všechny zájemce, že v termínu výměny 9.-20.8.2010 musí rodina účastníka ubytovat a poskytnout zázemí pro 3 zahraniční účastníky (1 Ital + 1 Fin + 1 Řek) na 3 noci v termínu 17.-20.8.2010 a zajistit program na necelé dva dny.

Máte-li zájem nebo se chtete dozvědět více, prosím kontaktujte nás na maskrajinasrdce@centrum.cz nebo telefonicky na čísle 775 317 757 (Monika Hienlová).