Mezinárodní projekt pro mládež v Litvě

MAS Krajina srdce ve spolupráci se zahraničními partnery z Litvy, Polska a Turecka připravila mezinárodní projekt pro mládež ve věku 15-18 let v Litvě. Téma výměny je: kultura, tradice a náboženské zvyklosti.  Výměna mládeže se koná v litevském městečku Plunge v termínu od 4. do 11. července 2011.

Přibližný program je součástí této zprávy zde a bude upřesněn po úvodní plánovací návštěvě našeho zástupce v Litvě, která proběhne začátkem června. Příspěvek na mezinárodní výměnu nebude vyšší než 2 500 Kč a bude použit jako příspěvek na letenku (cestovat budete letecky z Prahy-Ruzyně do Rigy, kde bude přistaven autobus, kterým budete přepraveni na místo ubytování do městečka Plunge). Náklady na ubytování, stravné, program a z části na dopravu je hrazeno z programu Youth in Action v Litvě. Kapesné a pojištění si budou účastníci hradit sami. Abychom předešli tomu, že se skupina přihlášených účastníků nebude navzájem znát, připravujeme seznamovací akci, o které budou všichni účastníci včas informováni!

Znalost anglického jazyka na komunikativní úrovni je podmínkou a stejně tak je důležitou podmínkou účasti splněná dobrovolnická činnost v rámci aktivit místní akční skupiny. Kdo nesplnil ani jedno z toho, ještě není nic ztraceno (16. dubna se v Mladé Vožici koná velikonoční trh se dnem otevřených dveří v MAS) a je potřeba lidí do stánků a lidí, kteří umí nějaké řemeslo (pletení košíků, drátkování, tkaní...). Nestihnete-li tuto akci, nevadí, připravujeme další.

Případní zájemci, pište pro více informací na e-mail: maskrajinasrdce@centrum.cz nebo volejte přímo 775 317 757!